Cuma 14 Haziran 2024

Hakkımızda

Uzun yıllar bölgesinin buğday ve ayçiçek tedarikçisi olan Okandeniz ailesi, ilk olarak zahirecilik kimliğiyle sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu kaliteli ham maddeleri güvenilirlikle tüketicilerin sofralarına ulaştırdı.  

1975 yılında kurulan UNAŞ Lüleburgaz Gıda Sanayi Un-Buz Fabrikaları  firmasının ortağı olarak 1992 yılında  aynı güven ve kaliteyi kendi üreteceği ürünlere aktarmaya karar verdi.  

1997'lere gelindiğinde ise şirketin diğer hisselerini de devralarak OKANDENİZ UN ve GIDA. SAN.TİC. AŞ olarak Trakya'nın ticaret merkezlerinden Lüleburgaz'da günlük 100 ton buğday işleme kapasitesi ile üretimine başladı.

 
Faaliyete geçtiği tarihten itibaren firmamızın önceliği kaliteli ve güvenilir ürünler üreterek büyümektir. Bu nedenle, firmamız kısa zamanda tercih edilen marka haline gelmiştir. 2009 yılında Sezerler Yağ Fabrikası'nı da devralarak ilk olarak günlük 200 ton  ham yağ işleme kapasitesi ile üretimine başlamıştır. Kısa zamanda aynı kalite ve güven prensibiyle cirosunu önemli ölçüde arttırarak yağ tedarikçileri arasında yerini almıştır.

 2014 yılında ise marka değeri taşıyan firmamız mevcut satış grafiğinin artması ve doğru orantılı olarak artan talepleri zamanında cevap verebilme adına un kapasite artırımına giderek 2014 yılında Ceylanlar Un Fabrikasını devralarak günlük 350 ton buğday işleme kapasitesi ile bölgesini aşarak un ve ham yağ alanında Türkiye’de gıda tedarikçisi olarak yerini almış ve dış ticaret alanında önemli adımı atmıştır.

Misyonumuz

Kaliteden taviz vermeyen bir firma olarak farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun sağlıklı ürünler üretmek, memnuniyet ve güvenlerini ön planda tutmak, satış ve hizmet kalitemizi en üst düzeyde tutmaktır.

OKANDENİZ UN ve GIDA SAN.TİC.AŞ  olarak, sürekli değişen dış dünyaya teknoloji ve küresel rekabet olarak uyum sağlama amacındayız. İnsan Kaynakları olarak temel amacımız, yetenekli, genç, dinamik, çözüm odaklı , iletişimi kuvvetli personel adaylarını istihdam etmek , empati kurarak herkese eşit ölçüde fırsat olanakları sağlayarak doğru kariyer planları çizerek çalışanları kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, bu doğrultuda tüm personelin yöneticileriyle birlikte uyum içerisinde çalışma isteklerini geliştirici keyifli bir iş ortamı yaratmaktır.

Vizyonumuz

Alanlarında deneyimli tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte hizmet verdiğimiz sektörlerdeki güveni pekiştirerek sürdürmek ve Okandeniz ismini global ölçeğe çıkarmaktır.

KALİTE, GIDA GÜVENLİĞİ VE HELAL GIDA POLİTİKASI

Un ve ham yağ kalitesinin sürekliliğini sağlayarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak,

Helal olan hammaddeler kullanarak helal üretim yapmak,

Tedarikçiler ile sürekli iletişimde bulunarak etkin satınalma faaliyetlerini gerçekleştirmek,

Çalışanlarımızın yetkinliğini arttırmak için gerekli eğitimleri sağlamak,

Yasal mevzuatlar, müşteri şartlarına, ulusal ve uluslararası standartlara  uygun ürün üretmek ve satış yapmak,

Müşteri talepleri doğrultusunda satış sonrası destek sağlamak,

Sektörel teknolojiyi sürekli takip ederek, süreçleri iyileşitirmek

Müşteri ihtiyaçlarının analizi doğrultusunda yeni ürünler geliştirmek,

Toplumsal değerlere saygılı, çevreye ve insan sağlığına duyarlı ve yasalara tümüyle bağlı faaliyet göstermek,

Kalite ve gıda güvenliği yönetim sistemini sürekli iyileştirmek.